Насловна

Републичка смотра рецитатора

Јубиларна 50. Републичка смотра рецитатора "Песниче народа мог" одржана је 18. и 19. маја у Ваљеву. Ученица трећег разреда Дуња Јовановић, оценом стручног жирија, у категорији "млађи узраст", освојила је убедљиво прво место!!! Њен ментор је учитељица Славица Ђурђевић. Вицешампион у категорији "средњи узраст" била је Јана Лукић, ученица шестог разреда. Њен ментор је проф. српског језика и књижевности Ивана Јовановић. ЧЕСТИТАМО!

Посета манастирима Лелић и Ћелије

Сада већ традиција. Посета манастирима Лелић и Ћелије ученика седмог и осмог разреда и њихових вероучитеља.

изложба посвећена Николи Тесли

Ученици одељења 7-3 су са својом вероучитељицом посетили изложбу посвећену Николи Тесли и Михајлу Пупину.

Крос РТС

У ПЕТАК,11.МАЈА 2018.Г. ЈЕ У НАШОЈ ШКОЛИ
ОРГАНИЗОВАН КРОС РТСА.
ТРЧАЛО ЈЕ 825 УЧЕНИКА СВИХ РАЗРЕДА.
БИЛО ЈЕ ЛЕПО И ВЕСЕЛО!
ПОБЕДНИЦИ У РАЗНИМ ДИСЦИПЛИНАМА СУ
ДОБИЛИ ДИПЛОМЕ!
ЕВО И МАЛО СЛИКА:

Приредба драмске секције

Дана 8. 5. 2018. године ученици четвртог разреда, чланови драмске секције, одржали су приредбу у холу школе за ученике другог и четвртог разреда. Тема приредбе била је о данашњим проблемима у школи и понашању ученика.

Професионална орјентација

Презентацију "Професионална орјентација" можете погледати овде

Рад са родитељима

У четвртак,3.5.2018.г. тим за инклузију и стручна служба су у 18 часова организовали родитељски састанак за родитеље ученика који наставу похађају по ИОПу. Родитељи су информисани о свим сегментима рада са  њиховом децом,о пројектима који су у току, о пројектима које школа припрема,а онда су попунили анкету,коју, традиционално попуњавају једном годишње, у којој износе своја искуства у раду са школом, о степену личног задовољства у раду са нама и износе своје  предлоге за рад у следећој школској години. Врло леп и отворен разговор је донео и препоруку родитеља да школа конкурише код града за летовање ове деце.

Сарадња учитеља и наставника

У циљу сарадње млађих и старијих разреда у кабинету историје 27.04.2018. године је проф. Гордана Васиљевић одржала презентацију ученицима 4-1 и 4-3.

Тема је била из природе и друштва „Држава и владари“ у којој се обрађују Немањићи. На другом часу је урађен квиз знања „Како се живело у држави Немањића“.

Деца су била јако задовољна и активна. Треба чешће организовати овај вид сарадње.

НАШИ ПРИЈАТЕЉИ ВАТРОГАСЦИ

У оквиру сарадње са Министарством унутрашњих послова,које
је прописало серију предавања за ученике четвртог и шестог разреда
наши четвртаци су  у петак,27.4.тг. у 12 часова,у холу школе ,најпре
 имали  полусатно предавање Слободана Прелевића,шефа смене
ватрогасне јединице  Ваљево и његове колегинице Дивне, на тему
 "Заштита од пожара" ,након кога су  одговорили на сва,врло бројна,
питања, а затим
имали  показну вежбу - симулацију ситуације  да се у школи
догодио пожар ,да науче да  позову ватрогасце, да дају своје податке,
а да затим , пратећи упутства својих учитеља, у миру, без панике,
напусте  зграду.
Онда је ,по позиву ,дошао камион и ученици су  учествовали у
акцији ватрогасне  јединице.
сматрамо да је ово диван начин да све научимо и запамтимо!!!

АТЛЕТИКА – КРАЉИЦА СПОРТА

Извештај са спортског дана "АТЛЕТИКА – КРАЉИЦА СПОРТА" можете погледати овде

Дан отворених врата у касарни "Живојин Мишић"

УЧЕНИЦИ 1-4 РАЗРЕДА ЋЕ ,СА СВОЈИМ УЧИТЕЉИМА;29.3.2018.г. ПОСЕТИТИ КАСАРНУ "ЖИВОЈИН МИШИЋ" У НАШЕМ ГРАДУ, КАКО БИ ПОГЛЕДАЛИ ИЗЛОЖБУ И ПОСТАВКУ НАОРУЖАЊА, ТЕХНИЧКИХ СРЕДСТАВА,КАО И ПРИКАЗ  ТАКТИЧКЕ ОБУЧЕНОСТИ. ШКОЛА СЕ РАДО ОДАЗВАЛА ПОЗИВУ КОМАНДЕ КАСАРНЕ, ЖЕЛЕЋИ ДА СЕ ДОБРА САРАДЊА СА ВОЈСКОМ УНАПРЕДИ И НАСТАВИ НА ОБОСТРАНО ЗАДОВОЉСТВО

Посета Техничкој школи

У ОКВИРУ САРАДЊЕ СА СРЕДЊИМ ШКОЛАМА У ГРАДУ, А У ЖЕЉИ ДА НАШИ УЧЕНИЦИ ОСМОГ РАЗРЕДА БУДУ ДОБРО ИНФОРМИСАНИ О СВИМ ЕЛЕМЕНТИМА БУДУЋЕГ УПИСА У СРЕДЊУ ШКОЛУ;ОСМАЦИ ЋЕ ;СА СВОЈИМ ОДЕЉЕНСКИМ СТАРЕШИНАМА; У УТОРАК ,27.3.2018.г. У 12,30 ч. ПОСЕТИТИ ТЕХНИЧКУ ШКОЛУ

Професионално информисање

Ученички парламент наше школе је средином фебруара урадио нови пано за професионално информисање ученика, нарочито ученика осмог разреда. На паноу се могу наћи информацијхе о рачунању поена потребних за упис у средње школе, смерови у школама нашег региона, број поена који је био потребан прошле године за упис на све смерове,као и информације о презентацијама средњих школа у нашој школи,текући конкурси и сл. 28. 2.2018.г. одржана је у нашој школи презентација Средње уметничке школе из Шапца ,а 7.3. 2018. ће се представити наша гимназија.

Тест професионалних интересовања

Као и преходних година ,педагог и психолог ,су са свим  ученицима 8.р. урадили тест професионалног интересовања   ,који се ради  само у нашој школи. После тога је обављен индивидуални саветодавни рад из области ПО са свим ученицима осмог разреда. Планирано је да се  родитељи упознају са резултатима тестова ПО своје деце.

Извештај о реализованим активностима

Извештај о реализованим активностима у јануару 2018 године можете погледати овде

Додела пакетића у нашој школи

Срећна нова година!!!!!!