Насловна

Тематске недеље: Србија и Срби у првом Светском рату

Наша школа је,почев од 26.10. 2018.г.,па све до 8.11.2018. тзв. тематском недељом, са бројним активностима, започела обележавање стогодишњице  Великог рата  и учешћа Србије и Срба у њему. 26.10. су ученици из историјске секције  обележили Дан примирја едукујући своје вршњаке о значају овог датујма. 2.11. у 12,30.  Отварање ликовне изложбе  на тему жртава Великог рата 5.11. у 12,30 трибина у холу школе  којој ће присуствовати амбасадор Етиопије и творац Наталијине рамонде Александар Ристовић 6.11. у 12,30 ће  ученици наше школе, са својим наставницима,посетити спомен -гробље на Баиру- "Поход на место сећања" Тог истог дана, 6.11. у 13,10  ће се у школској библиотеци  направити колаж посвећен српским писцима у Првом светском рату-7.11. у 12,30 ч. ће ученици наше школе на Тргу  делити грађанима рамонде које су правили сви наши ученици и јавним часом подсетити на величанствене  домете наших предака. И ученици нашег издвојеног одељења у Горњој Грабовици  ће се бројним активностима  укључити у обележавање јубилеја: 2.11.- презентација новинских чланака о том времену 5.11. изложба ликовних радова и ношење  симбола -Наталијине рамонде током те недеље на реверу 6.11. концерт са музиком   с тематиком Првог св. Рата 7.11- гледање документарног филма  о Великом рату 8.11. израда заједничког паноа "Памтимо Вас".