Насловна

Историјска секција-међупредметне компентенције

У оквиру пројектне наставе (Међупредметне компетенције и преузетништво) - Здрави стилови живота, одржана је трибина за ученике четвртог разреда са темом Средњовековна трпеза наших предака – трпеза данас. Учешће у трибини одржаној 20.11.2019. су узели чланови секција (историје, биологије, технологије и информатичког образовања и веронауке) са својим наставницима Горданом Васиљевић, Љиљаном Пујић, Весном Сировљевић, Бранком Савић и Данијелом Шибалић. На трибини су ученици поредили средњовековну и данашњу исхрану, њихове сличности и разлике. Намирнице које су се користиле у средњем веку углавном се користе и данас... Шта су наши преци имали на трпези а шта ми имамо данас? Какво посуђе се некада користило а какво данас...Да ли се исхрана битно изменила у време поста данас у односу на далеки средњи век? Шта је то некада било здраво... На крају трибине ученици су се послужили храном који су им приремили учесници трибине која се некада јела а једе се и данас.