Недеља против насиља

Програм у оквиру недеље против насиља можете погледати овде

Стоп насиљу!

Уочи почетка акције"Седам дана активизма  у борби против насиља" која је у нашој школи иде под слоганом"ОВДЕ НАСИЉЕ НИЈЕ У МОДИ- ДА БИ БИО ИН, МОРАШ БИТИ ФИН" парламентарци су у холу школе поставили плаката са порукама против насиља. Ове радове су направиле секције енглеског и немачког језик,са својим професоркама Наташом Станковић и Биљаном Ристовић и ,одељенска заједнице 4/1. са учитељицом Жељком Видић. Ево фотографија тих радова,занимљиви су и сјајни,зар не? Првог дана кампање парламентарци су, својим друговим, наставницима директору, секретаријату, теткицама, присутним родитељима и свима који су се затекли у школи на великим одмрима, у обе смене, делили поруке против насиља. Поруке су сами осмислили и припремили, а у томе су им помогли и ученици који похађају веронауку ,са својим вероучитељима Данијелом Шибалић и Иваном Јовановићем, који су, такође, припремили пригодне летке. Како је то било,уверите се и сами. Ево фотографија:

Музиком против насиља

У оквиру превентивног рада против насиља ,а у оквиру кампање коју води Ученицки парламент наше школе у холу сколе је за уценике виших разреда 28. марта 2016.г. организована ДЈ радионица/Музиком против насиља коју су водили некадасњи ученици наше школе Влада Стојановић и Александар Марковић,сада познати ваљевски и не само ваљевски ДЈ. Ово је само прва,уводна радионица,јер су ученици изразили зељу да наставим са овом темом. Бројни медији су пратили рад ове радионице,а врло запажене изјаве о разлозима ове кампање дали су чланови нашег парламента. У оквиру исте кампање је у петак, 1. априла 2016. г. Астрономска група ваљевских Истраживача одржала презентацију о свом раду.

Школа без насиља

Чланове тима за заштиту ченика од насиља погледајте овде

Чланове вршњачког тима школе без насиља погледајте овде

Нивое вршњачког насиља погледајте овде