Још једна златна медаља наших ученика

Стреличарство је вештина коришћења лука и стреле. Током историје имало је своју примену у лову и ратовима. Старе цивлизације су имале велики број стреличара у својим војскама, почев од Персијанаца, Грка, Римљана, Кинеза, док су најпознатији били монголски, хунски и татарски стреличари.

Димитрије Марић, ученик VII-2 ОШ ,,Андра Савчићˮ, бави се стреличарством нешто више од годину дана. Ове године, на такмичењима на Фрушкој Гори, у Темерину, на Гочу и на Петроварадину освојио је три златне и једну сребрну медаљу. Овог викенда, 4. 5. и 6. октобра 2019. године на првом KILL турниру у Србији, под називом BEARPAW KILL TOURNAMENT SERBIA, чији је организатор био Хенри Бодник, светски стручњак у стреличарству, Димитрије је у јуниорској категорији освојио златну медаљу.