Трибина-злоупотреба савремених технологија

31. марта 2016.г. са почетком у 18 х је у холу школе одржана трибина за родитеље ученика 7. и 8. раз .Тема трибине је била злоупотреба савремених информационих технологија,најпре интернета,друштвених мрежа и мобилне телефоније. Уводнчари су били гђа Мила Максимовић,заменик окружног јавног тужиоца,гђа Јелена Петровић ,инспектор ПУ Ваљево за малолетнички криминал и г,Предраг Вујанац,новинар Блица. После њихових излагања питања су постављали и родитељи и ученици који су желили да присуствују овој трибини, углавном чланови Ученичког парламента и Вршњачког тима. Развила се врло динамичнаи квалитетна дискусија у којој је истакнута потреба да се са оваквим радом и информисањем родитеља настави,јер су родитељи збуњени и не налазе увек начин да се нађу својој деци. И деца су истакла своја очекивања од друштва,школе и родитеља. Овакве трибине ће се наставити, већ за средину априла планирали смо, са другим говорницима, трибину за родитеље ученика 5. и 6. разреда.