Активности ученичког парламента

Ученички парламент наше школе,уз помоћ стручне службе, наставља да организује трибине за родитеље. У уторак, 19. априла 2016.г., са почетком у 19 часова,у холу школе, организовано је предавање за родитеље ученика 5. и 6. разреда. Преавачи су били: Љиљана Рељић, координатор за питања вршњачког насиља у Школској управи Ваљево и Драган Обрадовић, раније судија за малолртнички криминал и председник Вишег суда у Ваљеву, данас истакнути предавач ове материје на Полицијској академији и Правосудној академији. После уводних предавања остављено је довољно времена за питања и коментаре родитеља, одељенских стерешина и ученика, чланова нашег парламента. Сви учесници су истакли важност информисања, едукације родитеља и наставника и сарадње јер се на тај начин једино може радити на спречавању свих облика вршњачког насиља. Овакви сусрети родитеља, наставника, ученика и спољних сарадника, људи који се баве овом темом и који желе да нам помогну свима да живимо у школи и свету без насиља показују да је потребно да наставимо са послом који смо започели. То је оно што сигурно хоћемо. Хвала медијима који су и овај пут пратили наш рад! Вест постаје и наш труд да до насиља не дође!