Дан против дискриминације

У сусрт дану борбе против свих видова Дискриминације наша школа је у четвртак. 8.11.2018.г.  Организовала сусрет са члановимаДруштва за церебралну парализу. Тим поводом , у 12.часова у холу школе су четвртаци са својим учитељима и другимчлановима колектива  погледали документарнифилм ваљевске редитељке Бојане Ђурић"живети значи борити се" који говори о образовањуМарије и Јелене Шофранац,Мирољуба Ђедовића иМихаила Грбића,као и борби за достојансвен и Испуњен живот,на који сви имамо право. Тгости су били чланови друштва за церебралнуПарализу и наравно, главни глумци:Јеленаи Марија Шофранац, иначе  бивше ученице наше школе, Михаило Грбић и Мирољуб Ђедовић. После пројекције филма, водитељи програма,НедаПетровић и Душан Сакић, су  саслушали бројна питањапублике и дали прилику нашим гостима да одговореНа њих. Исти филм су у 13,10 ч. погледали и ученици вишихразреда, који су,такође ,имали бројна питања и коментаре за наше госте. Овакви сусрети су дивна прилика да се упознамо И да сарађујемо у будућности. Јер...већ су се појавиле и неке идеје о сарадњи!!!