Извештај са трибине Српски писци

Српски писци у Првом светском рату

Поводом обележавања стогодишњице од завршетка Првог светског рата у нашој школи планирано је и реализовано мноштво активности. Свој допринос у обележавању овог јубилеја дали су и ученици седмог и осмог разреда наше школе, Ангелина Кнежевић, Нађа Ненадовић, Настасија Јанковић, Ленка Вуковић, Дарија Бијелић, Бојана Павловић и Илија Ђенисић са својим професоркама српског језика, Мирјаном Гаврић и Наташом Стефановић. У уторак, 6. новембра говорили су о значајнијим писацима српске књижевности који су живели у време Првог светског рата представљајући њихове биографије и говорећи одломке из одабраних књижевних и некњижевних текстова. Богати и разноврсни садржаји понуђени су у виду презентације, али и необичног паноа осмишљеног у облику књиге. У холу школе, где је трибина реализована, професорка српског језика Душица Милосављевић поставила је изложбу књига писаца о којима је, овом приликом, било речи. Велики број присутних ученика са изузетном пажњом је пратио излагање својих другова, предавача. Сви они су показали зрелост тиме што су се заинтересовали за теме из националне књижевне историје као и тиме што су се посвећено бавили овим темама.

Мирјана Гаврић и Наташа Стефановић