WEIHNACHTSFEST-Божићна прослава

У организацији Удружења наставника немачког језика у О.Ш.“Нада Пурић“, наши ученици су учествовали на Божићној прослави. Прослава је замишљена у виду радионица, на којима су деца имала могућност да сазнају доста о томе како се слави Божић у земљама немачког говорног подручја, какви су обичаји, шта се једе или пије. Радионице су заправо станице и било их је 10. Деца су правила Божићне честитке, маску Светог Николе, Снешка Белића, дигиталне честитке, које су могли да пошаљу пријатељима или породици; правили су украсе и окитили јелку, на једној од станица тј. У кухињи су са наставницом правили колаче који су типично немачки и праве се за празнике; на једној од станица су певали Божићне песме и решавали задатке везане за песмице; на једној станици су правили Адвентскалендер, календар којим деца одбројавају дане до Божића; решавали укрштенице, осмосмерке са темом Божић; играли домино са речима везаним за Божић; састављали дијалоге и играли их у паровима. Задовољство је било обострано, како наставника тако и ученика. Деца су била одушевљена не само колачима, које су појели до последњег, већ много више оним што су сами направили. „Видимо се опет следеће године! – била је порука ученика на крају.