Насиље на интернету - истните приче жртава насиља

21. фебруара 2017.г., у склопу бројних активности које школа ради са ученицима како би их припремила да безбедно користе интернет,организоване су,за ученике седмог и осмог разреда, две трибине "Насиље на интернету - истните приче жртава насиља". Око двеста педесет ученика је, скоро без даха, пратило излагање нашег госта,публици сте Владе Арсића,аутора неколико врло значајних књига које се баве темама борбе против наркоманије,педофилије,трговине, људима и сл. који је са много детаља везаних за конкретне и животне приче деце њиховог узраста,објаснио на какве све проблематичне ситуације могу да наиђу користећи друштвене мреже,али и како се може проблем разрешити. Ученици су истакли да су врло задовољни,да им је ово било једна од најзанимљивијих трибина и пожелели су да им г. Арсић поново буде гост. Школа је за школску библиотеку купила неколико примерака књига јер су ученици били јако заинтесовани за њих.