Енглески-општинско, окружно

Резултате са Општинског такмичења из енглеског језика које је одржано у ОШ"Десанка Максимовић" 23.02.2020. године можете погледати овде

Са Окружног није стигло у штампаној форми. Оно је одржано у недељу 15.3.2020 у ОШ ,,ДесанкаМаксимовић’’. Учествовале су нам 4 ученице и све четири су имале сјајан резултат и пролаз за Републичко такмичење.

Освојена места су: Катарина Глогиња – 2. место, Софија Ненадовић – 2.место, Јана Лукић – 3.место и Сташа Суботић - 3. место.

Државно првенство у каратеу

У недељу 1. марта, у Чачку, је одржано првенство уже Србије у каратеу и квалификације за Државно првенство у каратеу. Андреа Крстић, ученица одељења 5-4, се такмичила у две категорије и у обе освојила златне медаље. На тај начин је обезбедила одлазак на Државно првенство.

Честитамо!!!

Општинско такмичење Техника и технологија

У недељу, 1.3.2020. у ОШ „Нада Пурић“ одржано је општинско такмичење из технике и технологије. Нашу школу је на овом рангу такмичења претстављало седам ученика петог, шестог и седмог разреда.

Пети тазред

Број бодова

Ранг

Милинковић Нина              55

2. место

Огњановић Анђела              55

Радосављевић Анђела        53

Савић Вања                         63

3. место

Ивановић Ана                     61

Дамњановић Николина     63

Ђурђевић Јелена                 71

1.место

Шљиваковић Живојин       7

Ученици који су заузели једно од прва три места пласирали су се на окружно такмичење. Желимо им пуно среће и успеха на следећем нивоу.

Физика-општинско

Резултате са Општинског такмичења из физике које је одржано у нашој школи можете погледати овде

Међународно квиз такмичење-Немањићи

Поводом 800 година самосталности Српске Православне Цркве наша школа узела је учешће у такмичењу чији организатори фондација “Мир Божији” и Српска Православна Црква. Циљ такмичења био је да се употпуни и прошири знања о Немањићима кроз игру, учење и такмичарски дух који је пристуан код младих људи. У првом кругу такамичило се 300 екипа  из Републике Србије, Републике Српске, региона, српске дијаспоре из Европе, Америке, Аустралије, Канаде, Азије и Африке. Нашу школу представљале су две екипе „Константин“ са учесницима Теодором Богдановић, Немањом Митровић, Татјаном Станојевић, док другу екипу „Јелена Анжујска“ представљали су Александра Јевтић, Радомир Дробњаковић, Стефан Петровић. Обе екипе дале су изузетне резултате али се у даљем такмичењу нашла екипа „Константин“ која ће нас надамо се представљати до самог финала у Београду.

Гордана Васиљевић

Успех младих математичара

УСПЕХ МЛАДИХ МАТЕМАТИЧАРА

14.12.2019. године одржано је регионално такмичење "Рауховог математичког квиза" у Шапцу. Квиз већ 4 године организује Друштво математичара Србије. Екипу млађих разреда наше школе представљали су Димитрије Ашковић I3, Јана Дошен II2, Матеја Ковач III2 и Марија Драгојловић IV4. Освајањем првог места обезбедили су учешће на државном првенству. Све похвале за наш тим!

Резултати ученика на такмичењима и смотрама

Резултате ученика на такмичењима и смотрама можете погледати овде

Резултати ученика на такмичењима и смотрама

Резултате наших ученика на такмичењима и смотрама можете погледати овде

Републичко такмичење-историја

Извештај са Републичког такмичења из историје можете погледати овде

Републичка смотра рецитатора

Ученица 2.разреда, Калина Филиповић,ињена менторка, учитељица Славица Ђурђевић, освојиле су 1. место на Републичкој смотри рецитатора .

Државно такмичење-физика

Сјајан успех наших ученика на Државном такмичењу из физике које је одржано у Кладову. Освојено једно прво, два друга и три трећа места. Честитамо!

1Државно такмичење-Кладово

Окружно такмичење из историе

Резултате са Окружног такмичења из историје које је одржано у нашој школи 07.04.2019. године , можете погледати овде

Општинско такмичење-страни језици