Школске вести

Превентивне мере

Молимо све ученике и родитеље да поштују правила понашања у школи за време епидемије, посебно обавезу ношења заштитних маски у затвореном простору.

Родитељи треба да улазе у просторије школе само у случају неопходности. Молимо родитеље да све остале контакте са наставницима и одељенским старешинама обављају телефонским и електронским путем.

Ученици треба да носе маску од уласка у школу до доласка у своју клупу. Маска се обавезно користи и током одговарања и током сваког разгвора. Маска се обавезно користи приликом кретања у учионици, одласка у тоалет или на одмор.
Током боравка у школи може да се користи било која маска (хируршка, епидемиолошка или платнена), али се свака маска мора користити на исправан начин- тако да покрива нос, уста и браду. Такође, не треба користити маску која је запрљана или овлажена. Није дозвољено мењање маски међу ученицима.
Школа је обезбедила сва потребна средства за дезинфекцију школског простора и дезинфекцију руку.